Масивните ланци со големи алки се хит оваа цела година …

Тешките ѓердани го нагласуваат грациозниот и тенок врат. Ваквата игра на контрасти е исто така релевантна и во есенските и зимските денови.

И покрај фактот дека ролките и ѓердани се скриени под слоевите на облека, ланците сè уште се меѓу омилените меѓу накитот.

Супермоделот Лили Олдриџ, комбинира ѓердан со едноставна топла кафена ролка.

Благодарение на накитот, стајлингот од категоријата „секојдневен  autfit“  преминува во „празнична“ категорија.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден додаток на сезоната – Valentino шапка!
Следна објаваБајковити празнични денови во Paschoe House!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР