Дивиот Запад е повторно актуелен тренд…

Остриот облик на каубојските чизми евоцира малку потешка естетика, но подеднакво добро се комбинира со различните модни стилови.

Оваа есен, дизајнерите на реномирани модни куќи и реномирани брендови експериментираат со каубојски чизми. Тие претставуваат необични толкувања на легендарните чизми.

Модерните каубојки оваа година се слични на оригиналната облека на жителите на Дивиот Запад.

Погледнете ги најновите модели во фото галеријата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБајковити празнични денови во Paschoe House!
Следна објаваSkopje Design Week 2019 oваа седмица во Public Room
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР