***

Оваа среда започнувa деветтото издание на Skopje Design Week!

Отвораме со концерт на EL Jazzyra од Србија

6
***

Ви претставуваме дел oд програмата:

28.11. // 18:00 – Keep your mental peace while running a business!
За оние бизниси кои го користат фејсбук за промоција и продажба.

7

Повеќе за презентацијата може да прочитате тука

Погледнете ги останатите презентации на следниот линк

***

29.11. // 17:00 – Петок после работа
Afterwork опуштање со вкусен бургер и пиво, за 100 денари.

Fb eventi okolu sdw-03

29.11. // 22:00 – Македонски Шлагери
Во петок ги пееме најубавите македонски стихови, со Ретро Рингтонс.

Fb eventi okolu sdw-02

Разгледајте ја целосната музичка програма на Skopje Design Week овде

***

30.11. // 12:00 – Cooking Class by Renato Kraljev
Три-часовна работилница посветена на далматинска кујна.

3

Дознајте повеќе за работилницата на овој линк

30.11. // 19:00 – Taste of Zadar
Саботна вечера со задарски специјалитети од ресторанот “4 Кантуна” и мастер готвачот Ренато Краљев од Задар.

2

Целосно мени и како да бидете дел од оваа вечера на линкот

***

01.12. // 10:30 – Fabricate your T-shirt
Како и секогаш така и на ова издание има нешто и за најслатките!
Со уметницата Ана Андроска учиме техники на сликање и цртаме маички.

4

Прочитајтајте повеќе за работилницата и пријавете сѐ на следниот линк

Погледнете ги останатите работилнци на SDW 2019 тука

***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваWild, Wild West – е повторно актуелен тренд!
Следна објаваОвој петок одиме на Black Friday во Skopje City Mall!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР