Полни ходници и продавници, задоволни купувачи со полни раце кеси ова е сликата која што се очекува во Skopje City Mall викендов.

Релаксирајте се, одморете се, договор со вашите најблиски за купување и спремете се за незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday!

Време е за најголемиот шопинг за оваа година!

“И оваа  година се надеваме на успешна Black Friday кампања и на задоволни потрошувачи кои знаеме декасо нетрпение го очекуваат овогодинешниот Black Friday шопинг. Би сакал да кажам дека и оваа година намалувањата се движат од -20% до -70% кај повеќе од 130 продавници. Како најдобар трговски центар кај нас, сметаме дека овозможивме најдобри услови за незаборавен шопинг, шеста година по ред. Black Friday ќе трае цел викенд, за сите наши потрошувачи коишто нема да стигнат да купат сѐ што им е потребно во петок, да можат да ги искористат дополнителните два дена”. – изјави Дамјан Корубин маркетинг менаџер на Skopje City Mall.

Од Skopje City Mall велат дека оваа година очекуваат повторно над 100 000 посетители и воедно апелираат дека на Black Friday подобро решение е да се посети нивниот трговски центар со такси, автобус, тротинет или  точак откаколку со автомобил. Бидете подготвени за Black Friday во Skopje City Mall.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSkopje Design Week 2019 oваа седмица во Public Room
Следна објаваКомбинацијата на црвена и розова боја е резервирана за најхрабрите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР