Комбинацијата на црвена и розова боја е резервирана за најхрабрите.

Total look на оваа возбудлива комбинација е дефинитивно број еден.

Иако комбинацијата на црвена и розова боја е посоодветна за топлите пролетни и летни денови, тоа не значи дека не можеме да ги комбинираме овие романтични нијанси во зима.

Модерните дами не се плашат од смели комбинации и се среќни што носат розови и црвени парчиња на облека и создадат забавна мешавина.

А вие, може да изберете нијанси што најдобро одговараат на вашиот сензибилитет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвој петок одиме на Black Friday во Skopje City Mall!
Следна објаваТорби со пердуви – најдобри пријатели во празничната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР