Неговото кралско височество, Махараџа Саваи Падманаб Синг, дваесетет и едногодишен „крал“ на Џајпур, ја отвори вратата на апартманот Гудлија, во внатрешноста на прекрасната Градска палата Џајпур, како што може да се види на платформата „Ербнб“.

Почнувајќи од следната недела, гостите можат да резервираат одмор во низа простории, а целиот профит од приходите одат кон иницијативите за зајакнување на жените кои ги имплементираше Фондацијата на принцезата Дија Кумари.

Организацијата има за цел да им помогне на жените од руралните области и занаетчиите низ Раџастан со цел да се генерираат одржливи приходи.

Сместен на северот на Индија, Џајпур, историски познат како Пинк Сити заради бојата на бројните камени фасади, е дом на кралското семејство уште од 1727 година. Тоа е исто така годината кога палатата беше палатата.

Самата структура е волшебна комплекс со бројни дворови, високи тавани и интригантна декорација со која е позната традиционалната индиска архитектура.

Самиот апартман содржи целосна кујна и купатило покрај базенот. За време на вашиот одмор, кој ќе ве чини 8000 УСД за вечер, Махараџата ќе ви биде домаќин со помош набатлер, кој може да ви организира тури со локалните атракции и да ве упати до најдобрите ресторани во градот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов изглед во дневната соба!
Следна објаваКнигите на масичките за кафе се совршен декоративен детаљ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР