Покрај тоа што служат за релаксирање и проширување на вашиот хоризонт и вокабулар, книгите се еден од најдобрите начини за декорирање на вашиот животен простор.

Мора да признаете дека полиците за книги му даваат на просторот неодолива, пријатна и топла атмосфера, а во последно време и масичките за кафе на кои има по некоја книга се неопходен детаљ во скоро сите дневни соби.

Најдобрите книги на масичките за кафе не се само оние што изгледаат одлично на Инстаграм или се натрупуваат кога доаѓаат гости, туку оние кои ве возбудуваат и имаат фотографии заради кои сакате повторно да ги прелистувате.

Без разлика дали станува збор за визуелна автобиографија на славна личност или книга за уметност, книгите за масичките за кафе се совршен детаљ за уредување, а подолу можете да видите како тие изгледаат во простор и да добиете инспирација за вашата сопствена декорација.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе издава кралскиот апартман во Џајпур за хуманитарни цели!
Следна објаваВечер на современ танц и видео/филм со Искра Шукарова во кафе `Котур`
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР