Моделот Astronomia Fleurs de Jardin е женствен до максимум…

Од пеперутки до цвеќиња, мотиви што го украсуваат новиот часовник Astronomia Fleurs de Jardin на брендот Jacob & Co. ја сочинуваат вистинската градина на женствени клишеа.

Под слаткиот женствен украс, овој часовник има сериозна механичка магија.

Исто така, мора да го споменеме накитот кој е изработен од розово злато. Самата база на себе носи 40 сини сафири, додека внатрешниот прстен содржи 48 исти камчиња. Достапна е и розова верзија за сафири.

Конечно, мора да кажеме дека има само 101 ваков модел со цена од 360.000 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: чанти со штепови – најубави дизајнерски модели!
Следна објаваGucci ја претстави празничната кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР