Од Bottega Veneta, преку Balenciaga и Burberry и многу други брендови…

Оваа сезона, трендот на чанти со штепови доминира на модните писти и по градските улици, а модерните модели потпишани од брендовите како Bottega Veneta и Saint Laurent веќе се видени во рацете на нашите омилени инфлуенсерки и другите членови на модната елита. Овој тренд полека, но сигурно, ја освојува модната индустрија, поради што решивме да ги споделиме нашите омилени фаворити со вас.

Прелистајте ја нашата галерија за да откриете какви модели се:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNature Needs Heroes во Timberland!
Следна објаваНајженствен часовник – Astronomia Fleurs de Jardin!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР