Ниту премногу долгa, ниту премногу кратка … Ни премногу стилизирана, ни премногу лежерна … Но, многу флексибилна!

Одбравме за вас неколку фризури за средна должина на косата. Се надеваме дека нашата фото галерија ќе послужи како добар извор на инспирација …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVivienne Westwood : Минималистички вечаници за секоја форма!
Следна објаваБеж нијансите се хит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР