Во последно време, фризерските салони беа многу иновативни. Се појави омбре, балајаж, ултра-големи плетенки … Сепак, знаеме дека класиката никогаш не излегува од мода, а шишките или крмки, останаа откако се појавија.

Шишките имаат моќ да го модмладат лицето и се вклопат со секоја фризура. Од најсофистицираните фризури до оние кои се соодветни за секој ден. Тие се оваа година тотално must have.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат панталони од лен ова лето!
Следна објаваМодерни во наједонставни маици: Од ултра женствен до андрoген стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР