Панталите од лен во беж и бела нијанса, умерено широки со висок појас, може да се носат преку ден, навечер но и на деловен состанок.

И што е најважно, во нив ќе ви биде многу комотно, бидејќи ленот е еден од еколошки најприфатливите материјали кој и одговара на кожата и го спречува потењето и топлината за време на летото.

Погледнете ги овие три најпопуларни опции – јасно покажуваат дека панталоните од лен можат да послужат како основа за секој летен стил.

За романтична прошетка

 

За пријателска забава

 

За работа

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКомотно и убаво: прва соработка на брендовите Birkenstock и Valentino!
Следна објаваКрмки (шишки) – се тотатален тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР