Мајцата со прерамки е дел од модерната гардероба, без која традиционално не можеме во текот на летото.

Во новата сезона, дизајнерите, носталгични за деведесеттите, повторно ги воведоа сите варијанти на универзалните маици, кои девојките ги демонстрираат по улиците на метрополите.

Тие ги комбинираат црните, белите и пастелните маици со сите видови на пантолони – од класичените до функционалните и трендовски. Некои современи жени создаваат релаксиран летен стил, комбинирајќи основни маици со бели и сини фармерки, особено со необработени рабови, создавајќи намерно ноншалантен изглед.

Во меѓувреме, други дами комбинираат разновидни топови со избледени свилени здолништа. По улиците на главните престолнини на модата има концентрација на андроген стил – девојките над маиците носат универзални машки јакни и одат на деловни состаноци или јавни настани.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКрмки (шишки) – се тотатален тренд!
Следна објаваПентахаус кој ги воодушеви најбогатите луѓе на свет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР