Пентхаус на пет нивоа со површина од околу 2.000 квадратни метри, кој се наоѓа на Менхетен, содржи повеќе од 450 квадратни метри екстериер, со приватен базен и стаклена када, а се продава со цена од 98 милиони долари …

Овој стан е дизајниран со многу високи тавани, а потенцијалниот купувач ќе има можност да го организира во свој личен стил. Пентхаусот има единаесет спални соби и четиринаесет купатила.

Покрај приватниот базен и џакузито, зградата во која се наоѓа пентхаусот, располага и со олимписки базен и уште еден џакузи, како и фитнес сала, спа, соба со бесплатни часови по јога и спа за домашни миленичиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерни во наједонставни маици: Од ултра женствен до андрoген стил!
Следна објаваПентахаус од 16 милиони евра во Монако!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР