Детали за долгоочекуваната колекција на шминки од Лејди Гага, најпосле излегоа на виделина …

Колекцијата наречена Haus Laboratories се состои од сјај за усни, боја за усни и боја за цело тело во шест нијанси. Сјаевите ќе се продаваат 16 долари по парче, а сетовите со трите производи по 49 долари.

Колекцијата ќе се продава само преку Амазон, а ќе биде достапна во септември.

Гага на својот Инстаграм профил напиша долго писмо во кое кажува за своето искуство со шминката, дека како млада не се чувствувалаа воопшто убава, а благодорение на моќта на шминкањето ја открила својата убавина.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатните ланци се хит на летото!
Следна објаваBelt bag торбичките се хит на сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР