Златните ланци се вратија на сцена како statement модни додатоци на сезоната.

Ланци во сите форми и големини се околку нас. Во форма на накит или модни додатоци како ремени на фустаните, златните ланци го направија својот голем comeback.

Златните ланци може да ги носите поединечно, но најпопуларни се во layering варијанта каде се комбинираат со различна дебелина и должина на алките.

Често се украсени со популарните медаљони кои наједноставниот изглед го прават посебен.

Во продолжение погледнете како се носат ланците ова лето …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелите комбинезони се „must have“ за лето 2019!
Следна објаваЛејди Гага ги објави деталите за својата колекција на шминки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР