И додека плажите на Бали се полни со бутик хотели и одморалишта, групацијата “Four Seasons” одлучи да се оддели од оваа пренаселена област и да се насели во тивка локација веднаш до реката Ajung.

Four Seasons Resort Bali има навистина многу да понуди, бидејќи е број еден на бројни топ листи.

Овој посед со пет ѕвезди и неговата интересна архитектура навистина се разликуваат од другите хотели и одморалишта во нивната околина. Четирите опции на храна и луксузен дневен спа, уште повеќе ја зголемуваат вредноста на прекрасниот имот.

Опкружен со природата и убавата околина, One Bedroom Villa е е омилен избор на многу посетители. Неговата тема е сосема очигледна – употребата на интригантно резбано дрво и традиционалните ткаенини му даваат локална естетска вредност.

Со површина од околу 400 квадратни метри, овој простор е од отворен тип, украсен со базен, беспрекорно дизајниран ентериер и врвни погодности.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!
Следна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР