B.Blossom е најновата колекција на префинетиот накит на брендот  Louis Vuitton…

Колекцијата е создадена како дело на актуелната уметничка директорка на секторот за часовници и накит, Francesca Amfitheatrof, која претходно работеше за Tiffany & Co, а стана најпозната по своите креативни дизајни.

Новата LV колекција на накит комбинира злато, скапоцени камења и мали дијаманти, со префинет дизајн на цвеќе во форма на ѕвезда, создадени од Жорж-Луј Витон во 1896 година. Колекцијата содржи неколку нараквици, обетки, ѓердани и розови и жолти златни прстени, украсени со дијаманти.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатна убавина во новата колекција на Ели Сааб!
Следна објаваВО ПЕТОК LATE NIGHT SHOPPING ВО СКОПЈЕ СИТИ МОЛ, НАСТАН КОЈ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПРОПУШТИ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР