Неверојатна убавина …

Ели Сааб ја претстави новата колекција Resort 2020

Главниот фокус е ставен на неколку основни бои: жолта, темно сина и бела. Се разбира, колекцијата е со многу везови, транспарентни ткаенини, цветни мотиви, рачно извезени монистри, светли акварели, а тантелата има посебна улога.

Во колекцијата можете да видите фустани, кошули од тантела, па дури и комплети – панталони со јакни.

Традиционално, фустаните од оваа колекција ги имаат сите шанси да се најдат на најпознатите свечени церемонии, а некои веројатно ќе се преселат во гардероберите на кралските семејства. На пример, неодамна, војвотката Кејт Мидлтон се појави на годишната кралска трка во Ascot со фустанот на Ели Сааб од претходната Resort колекција.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКостим за капење кој ќе ги покрие сите недостатоци!
Следна објаваПрекрасна нова колекција на Louis Vuitton – B.Blossom!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР