КОЈ МАНИКИР СЕ НОСИ ОВА ЛЕТО ?

Со присигнувањето на летото, жените како повеќе да се фокусирани на гардеробата отколку на своите нокти.  Добриот маникир со сите модни додатоци. совршено го финишира вашиот моден изглед и го прави посебен.

Оваа сезона освен белиот лак, во тренд се сите пастелни и nude нијанси, но и јаки бои како што се жолтата и црвената.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАвокадото е супер храна!
Следна објаваLily James во новата кампања на Burberry!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР