По презентирањето на портокаловата капсула колекцијата, Вирџил Абло сега дебитира со нов асортиман на накит за брендот Луи Витон …

Секое парче од оваа колекција која содржи нараквици и ѓердани е украсено со редизајниран монограм дезен. И нараквиците и ѓерданите се дизајнирани со предимензионирани синџири, вклучувајќи мешавина од црн и златен метал, со детали на кои бојата се прелева.

Chain Link нараквицата содржи комбинација од сребро, месинг и емајл. Нејзините детали се креирани со Сваровски кристали , заедно со гравиран монограм дезен од двете страни на гломазните синџири.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носи плетено и трикотажа во лето?
Следна објаваКејт Мос во нова кампања на Џорџо Армани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР