Плетената облека воглавно е резервирана за есенско/зимската сезона, но таа може да биде одличен избор и за лето.

Важно е да се знае како плетенето парче правилно да се комбинира со останатата летна гардероба. Се разбира плетените парчиња никако не смеат да бидат од дебела волница, туку од конец.

Плетените парчиња се летен must have тренд, а во нив, сигурно ќе изгледате одлично како на овие примери подоле …

 

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВнесете топли тонови во детските соби!
Следна објаваLouis Vuitton co нова колекција на накит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР