Оваа 2019 година е во знакот на потоплите тонови, било да е тоа облека или внатрешен дизајн. Тука се популарните нијанси на Terakota (бојата на тули), Taupe (нијанса на сиво-кафена) и Living Coral (корали), иако загасената розева, се уште е актуелна, кога станува збор девојчињата.

Можеби на прв поглед ви изгледа храбро да ги внесете овие тонови во детската спална соба, но тоа е одлична стилска алтернатива на вообичаените здодевни. Ако ви се допаѓа свеж, проsирен изглед на белите плочки и ѕидови, задржете ги! Тие се безвременски.

Но, прифатете го овој нов тренд со збогатување на просторијата со топли килими, текстил или парчиња мебел во корални, портокалови, кафени или теракотни нијанси. Овие топли земјени тонови ќе внесат сосема нови вибрации во вашиот простор.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени стилови за патување!
Следна објаваКако се носи плетено и трикотажа во лето?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР