Брендот Џорџо Армани ја ангажираше Кејт Мос за кампањата есен / зима 2019 …

Британскиот супермодел позираше пред објективот на светското познато модно дуо, Мерт и Маркус. Кејт не воодушеви како вистинска стилска икона, облечена во елегантни ансамбли кои се фокусирани на сина палета на бои. Во кроени костуми и блескави фустани, заносната русокоса повторно не воодушеви како некогаш.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton co нова колекција на накит!
Следна објаваПилар Рубио и Серхио Рамос: Свадба на годината во Шпанија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР