Пилар Рубио и Серхио Рамос: Свадба на годината во Шпанија!

На шпанската свадба на годината, во друштво на бројни гости – дури 500, пристигнаа хрватските фудбалери Лука Модриќ и Матео Ковачиќ со своите сопруги. Двајцата се тимски колега на Серџио Рамос во клубот Реал Мадрид, каде што 33-годишниот фудбалер е капетан, па затоа не е изненадувачки што тие беа на листата на поканети гости. Лука пристигна во друштво на неговата сопруга Вања, додека на Мате му се придружи и неговата сопруга Изабел. Фудбалерите беа фотографирани пред Катедралата во Севиља, каде што Серхио Рамос и Пилар Рубио ќе се венчаат, а сите што присуствуваат на свеченоста мора да ги одложат своите мобилни телефони и камери, според одлуката на популарниот шпански пар.

(фотографии од невестата и младоженецот, ќе ги пуштиме веднаш по објавувањето на социјалните мрежи)

За сега, можеме да видиме само фотографии од елегантните гости на свадбата …

Викторија и Дејвид Бекам пристигнаа меѓу првите гости.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКејт Мос во нова кампања на Џорџо Армани!
Следна објаваЕloping – Зошто се повеќе млади луѓе тајно стапуваат во брак?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР