Според магазинот Максим, најубавата жена во светот е Olivia Culpo поранешна Мис на САД и Мис Универзум.

“Отсекогаш се восхитував на изборот на Максим – 100 најубави, вклучувајќи  толку паметни и успешни жени кои ме инспирираа на безброј начини, и затоа мојата насловна е толку посебна. Се уште не можам да верувам”, напиша таа на Instagram.

Прекрасната 27-годишна жена е една од најпознатите модни инфлуенсерки на Instagram, каде што има повеќе од 4 милиони следбеници.

Интересно е што повеќето нејзини следбеници на оваа социјална мрежа се жени кои ги следат нејзините совети за мода и шминка. Покрај тоа, Culpo пее и свири виолончело и води неколку ресторани во сопственост на нејзиниот татко.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена фотеља!
Следна објаваСовршени стилови за патување!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР