Брендот Baccarat во целиот свет е најпознат по својата уметност на креирање предмети од кристали …

Сепак, овој бренд успешно влезе во неколку поврзани зони во изминатите неколку години. На пример, тие отворија ултра-луксузен Baccarat Bar & Lounge во истиот хотел во Њујорк, и по овој потег, уследи и отворањето на Bbar Lounge во Милано.

Дизајниран како луксузен концепт, новиот ексклузивен бар се наоѓа на Via Monte Napoleoneво и е дизајниран како ултимативно место за уживање за сите гости кои сакаат да талкаат околу овој дел на градот во текот на вечерните часови.

Image result for baccarat bbar milano

Се разбира, Bbar има врвен дизајнерски ентериер, со најскапоцени Baccarat кристални дизајни. Со затемнета палета на бои и едноставни парчиња на мебел, декорот е во центарот на вниманието на секој гост.

Image result for baccarat bbar milano

Bbar во Милано, исто така, ќе ја претстави првата Baccarat home колекција за јавноста. Таа е продолжenie на нивната линија на фини кристали, која нуди столици, маси и луксузни кабинети. Создадена во соработка со Luxury Living Group, дебитантската home колекција беше презентирана и за време на Salone del Mobile во Милано.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКадравите шишки се нов тренд на убавина!
Следна објаваПролетна модна колекција инспирирана од бајките!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР