Кадравите шишки се апослутен хит оваа година.

Зголемената популарност на кадриците во 2019 година, може да се препише на фактот дека жените сакаат да изгледаат поприродно и немаат многу време за постојано да ја негуваат и обликуваат косата…

Некои од најголемите ѕвезди како што се Storm Reid, Lex Scott Davis, Naomi Campbell, Yara Shahidi, Ilana Glazer и Natasha Lyonne,носат кадрави шишки.

Ако сакате да го пробате овој тренд, имајте на ум неколку работи пред да заминете во салон. Прво треба да се консултирате со својот фризер и да му кажете да не ги скратува премногу, бидејќи шишките и кадриците треба да бидат слоевити, а не со права линија. Ако сакате да имате совршени кадрици, треба да ја оставите вашата коса да се суши на природен начин, а потоа само додате некој витлер.

Кадравите шишки одлично стојат на било која форма на лице или текстура на коса, само на тие со рамна коса ќе им треба малку повеќе време за да ја добијат посакуваната форма.

Image result for naomi campbell sa kovrdjama

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена диета со брз резултат – 4 кг помалку за 3 дена!
Следна објаваBaccarat отвора Bbar&Lounge во Милано!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР