Лондонското студио Extra & ordinardy Design и мадридската уметница Eileen Ng, соработуваа на серија рачно изработени Teumsae вазни, инспирирани од растенијата кои се пробиваат низ пукнатините во бетонот …

Нам многу ни се допаднаа, погледнете ги и вие …

Jedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vaza

Jedinstvena serija ručno rađenih vazaJedinstvena serija ručno rađenih vaza

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтересни абажури од плетени бамбуси!
Следна објаваПрекрасни фотографии: мода пролет-лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР