Секогаш треба да изгледате модерно и елегантно – тоа е работа на секоја жена и девојка, без оглед на возраста, окупацијата и стилот на облеката.

Погледнете ги овие фотографии од целиот свет, со новите тенденции и стилови во модата, трендови и модни детали за наредната сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатна серија на рачно изработени вазни!
Следна објаваМаја Кикириткова ја претстави својата нова колекција “Елеазар”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР