Модната дизајнерка Маја Кикириткова, оваа сабота во присуство на медиуми и пријатели ја престави својата нова колекција “Елеазар на Маја Кикириткова”. Промоцијата на новата колекција беше всушност и промоција на новото модно ателје “Елеазар на Маја Кикириткова” кое се наоѓа во Капиштец на улица Козара 26б/8 (зелена зграда) веднаш до градинката Кочо Рацин во Капиштец, наспроти Зебра.

Новата колекција на Маја всушност е пролетна колекција во препознатливи пастелни бои надополнети со белата и црната како задолжителни бои во ормарот, зачинети со тантела за надополнување на женственоста. Елеазар ќе претставува колекција “ready to wear” или наменета за сите динамични жени,овозможувајќи одговор за секој нов предизвик во денот, од динамично работен ден кој може да заврши со коктел.

Погледнете ја новата колекција на Маја Кикириткова од колекцијата Елеазар.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасни фотографии: мода пролет-лето 2019!
Следна објава~Во царството на детската уметност со Доротеј Нешовски~
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР