Покрај фактот што островската земја Малдиви полека тоне во водите на Индискиот океан, тоа не ги спречува инвеститорите да вложуваат во нови интересни проекти. Во март оваа година ќе биде отворен новиот резорт `The Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi` кој ќе се состои о 138 луксузни вили распространети на три посебни островчиња во склоп на Јужните Мали Антили.

Во склоп на овј хотелски комплекс ќе биде отворн и ресторан кој ќе биде сместен на вештачки изградени стебла. Овие необични градби ќе преставуваат интимни места и на посетителите ќе им овозможат да уживаат во спектакуларната глетка кон Индискиот океан.

Малдиви Република Малдиви e островска земја која се состои од 26 атоли во Индискиот Океан, југозападно од Индија и околу 700 км западно од Шри Ланка. 26-те атолски групи на Малдивите содржат во себе 1.192 островчиња, од кои околу 280 се населени – 200 со домашно население и 80 со хотелски комплекси. Со површина од 298 квадратни километри и со 328.500 жители, Малдивите се најмалата и намалубројната земја во Азија.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFenty Beauty ни 10 претстави феноменални новитети!
Следна објаваИстражете ја природата на Финска на електрични санки!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР