Со цел да ни даде можност 2019 година да ја започнеме со стил, Ријана и нејзиниот бренд за убавина, Fenty Beauty, ни претставија феноменални новитети …

Во прашање се 10 нови нијанси во колекцијата Mattmoiselle mat кармини.

Ријана се појавува како лик на оваа многу гламурозна кампања, а секоја од нејзините нови нијанси изгледа беспрекорно.

Фотографирана од Денис Леуполд, Ријана ни претстави нијанси кои одат од F’N Black до Ballerina Blackout и Turks & Caicos.

Од прекрасната тиркизна до нежната и женствена розова, постојат опции за секоја од нас. Откријте повеќе во галеријата.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 важни работи кои сте ги научиле од својата сестра!
Следна објава`The Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi` се отвора во март 2019
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР