Да имаш сестра, значи да имаш најдобарa пријателка од раното детство, на која секогаш може да сметате.
Без оглед на разликата на возраста и карактерот, да се има сестра може многу да ве научи за пријателството.

Три важни животни лекции кои сте ги научиле од вашата сестра:

Таа ви е пример

Сестрите обично се чиста спротивност една на друга, па така во различни животни ситуации, тие ќе се однесуваат како една со друга. Сите квалитети кои вашата сестра ги има, а вам ви недостасуваат, често ќе бидат насока во текот на вашиот живот.

Компромис

Сестрите се првите личности кои ја совладуваат лекцијата за компромис и кои се подготвени да направат се една за друга.

Како да чувате тајна

Сестра е првата личност во која ќе добиете безусловна доверба и на која ќе одлучите  да и ги доверите своите тајни кои ќе останат засекогаш помеѓу вас.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава Alicia Keys ќе ја води церемонијата на доделувањето на Grammy наградите!
Следна објаваFenty Beauty ни 10 претстави феноменални новитети!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР