Овој здрав зелен пијалак ќе ја направи вашата кожа поубава и поздрав, а позитивно ќе влијае и на вашето здравје.

Зелениот зеленчук е полн со хранливи материи, минерали и влакна, а некои студии заклучиле дека содржи состојки кои можат да помогнат во заштитата од рак, срцеви заболувања и дијабетес.

Ако имате лош тен и не можете да се ослободите од акни, треба да го пиете овој сок секој ден две недели и ќе видите позитивни резултати на вашата кожа.

Кивито е една од состојките, добар е за колагенот, бидејќи содржи повеќе витамин Ц отколку портокалот. Витаминот Ц ќе ја направи вашата кожа мазна и ќе ја заштити од штетното зрачење на сонцето.

Погледнете го видеото како да го подготвите пијалакот …

СПОДЕЛИ
Претходна објава3 начини да се ослободите од стресот!
Следна објаваНЕ за џемпери “Дедо Мраз дали ме сакаш?”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР