Ако не сакате да изгледате оваа зима или за Божиќ како Колин Флирт во улогата на Марк во филмот Дневникот на Бриџит Џонс, кој редовно од мајка му на подарок добива џемпер со божиќен мотив, одлучете се за плетиво кое е дефинитивно во мода, но со малку различни обрасци и дезени.

Еве ги нашите сугестии, односно предлози на светските дизајнерски куќи, како да носите трикотажа, да изгледате шик, а не смешно. За да бидеме разбрани, не сакаме да се потсмеваме никому кој ќе се одлучи за џемпер со божиќен мотив, но веќе е тоа е толку клише и некако повеќе е за децата, а не за возрасните.

Дефинитивно, на забава не сакате да се појавите во џемпер каде што пишува: “Дедо Мраз дали ме сакаш?”

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да направите совршен зелен smoothie?
Следна објаваBALMAIN колекција есен 2019 – инспирирана од Јапонија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР