Едноставна фризура за новогодишната забава што можете сами да ја направите!

Едноставна фризура за новогодишната забава што можете сами да ја направите!

Лежерната фризура наречена messy bun или неуредна пунџа е секогаш во тренд.

Освен што совршено ја крева секоја комбинација, можете да ја  направите во разни варијанти, им стои скоро на сите, а жените може да ја носат без оглед на должината на косата, од кратка до боб должина, па се до долга коса.

Панџата е совршена фризура за новогодишната ноќ, особено ако едноставно немате време да ја измиете косата, а со неколку шампони за суво перење, дури и тенката коса ќе добие на волуменот во коренот и ќе стане совршена подлога за оваа трендовска фризура.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПодарувањето на подароци за Нова година, треба да биде чин на почит и љубов!
Следна објава****СРЕЌНА НОВА 2019 ГОДИНА*****
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР