За секој од нас, Новата година е нешто посебно – дали затоа што во тоа време имаме можност да поминуваме повеќе време со своите сакани или затоа што ја сметаме како шанса за нов, подобар почеток.

Се надеваме дека ќе ги исполниме нашите желби и соништа, ќе бидеме похрабри, спремни да ризикуваме за сите предизвици што таа ќе ги постави на нашиот пат. Сепак, некои велат дека Новата година не е нов почеток, а не е ниту крај, туку продолжение во кое влегуваме побогати за многу искуства.

Подарувањето на подароци за Нова година, треба да биде чин на почит и љубов!

За да ги израдуваме оние кои ги сакаме, треба само да бидеме креативни и да смислиме идеја која нема да не чини ниту еден денар, а ќе покаже дека во подарокот се вложени љубов и труд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто бебињата се движат во матката?
Следна објаваЕдноставна фризура за новогодишната забава што можете сами да ја направите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР