Marc Jacobs Beauty ја претстави познатата манекенка Irinа Shayk како лице на новата кампања која ќе дебитира на почетокот на новата 2019 година.

“Отсекогаш сум го сакала Marc Jacobs и се восхитував на неговата неверојатната работа и визија за убавината” рече Irinа. “Неверојатна чест е да ја претставувам Marc Jacobs Beauty, во мојата татковина”. Како лице на компанијата, Irinа се приклучи кон големиот број на познати личности, кои биле заштитно лице на брендот меѓу кои и Jessica LangeEdie CampbellWinona Ryder и Adwoa Aboah.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKeira Knightley високо котира за уште една номинација на Оскар!
Следна објаваПрва 3D штампана маса во едно парче!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР