3D печатарите воведоа револуција во нашите животи. Денес е можно да се испечати вистинска куќа, целосно изградена со 3D печатар за само 24 часа.

Изградбата на станбени објекти со помош на 3D печатење не е новина, но самите 3D печатари стануваат се повеќе иновативни, така што поранешното печатење на делови сега се заменува со печатење во едно парче.

Дизајнирана и произведена како дел од соработката меѓу двете компании, Patech и Wolf, оваа црвена маса е вистинското ремек-дело на новата ера.

Оваа маса е отпечатена во едно парче, што како резултат на тоа има мазни премини и облини низ целата нејзина површина. Оваа бионична и уникатна креација има органска, речиси течна форма, што ја прави идеален избор за современ или футуристички ентериер.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIrinа Shayk е новото лице на Marc Jacobs Beauty за Русија!
Следна објаваRodarte – следната ревија ја прикажува во Лос Ангелес!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР