Фустаните за пречек на Новата 2019 година се веќе пристигнати во вашите омилени продавници. А како што знаат сите паметни девојки, би требало на време да се набават.

Што се однесува до трендовите за оваа зимска сезона и секако за дочекот на 2019 година, работите всушност се многу едноставни. Нема да направите грешка ако одберете фустан со монистри во диско-стилот, оние од фин сатен или, се разбира, малиот црн фустан што никогаш не излегува од мода, особено за свечени но и весели прилики, токму како дочекот на новогодишната ноќ?

И сите поголеми модни куќи нудат токму такви фустани. Исто така, ако паметно избирате, ќе бидете во можност да ги носите фустаните и во текот на летото 2019, или за некоја пролетна свеченост или свадба. И тоа ви е секогаш потребно, нели?

Еве некои примери во кои продавници веќе има нови колекции:

Stradivarius

ZARA

Diesel

Desigual

Replay
Mango

Во овој прилог погледнете го и ова видео …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреирајте невообичаени елки со новогодишни орнаменти!
Следна објаваСоцијално одговорна мода: Balenciaga зима 2018/19!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР