Кога ќе посакате да внесете невообичаени новогодишни детали или едноставно да креирате нова празнична елка за празниците, постојат прекрасни идеи кои можат да ви помогнат во тоа, на пример да креирате елка само од лампиони …

Во секој случај, традиционалните идеи понекогаш не се недоволни, а во исто време, можеби ќе сакате да создадете нешто посебно оваа година и да го направите вашиот дом сосема уникатен. Ви претставуваме некои од најдобрите идеи кои можат да ви помогнат во вашата креација како: висечка елка, sидна елка, елка во рамка, како скулптура …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChanel веќе нема да користи крзно и кожа во своите колекции!
Следна објаваФустани за пречек на Новата 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР