Прекрасната актерка Шарлиз Терон се појавува во новата кампања за познатиот Dior парфем.

Француската куќа ја претставува кампањата за мирисот J’adore Absolu во која познатата  јужноафриканска актерка позира облечена во златен светкав фустан, додека ужива во магијата на парната бања.

Парфемот кој првично беше креиран во 2007 година од Франсоа Демаши, е опишан како флорален нектар и повторно е оживен поради љубителките на неговите мирисни ноти.

 

Содржи ноти на магнолии, јасмин, туберозу и цветови на портокал.

Шарлиз е навистина олицетворение на Диор жената. Гламурозна, моќна, секси и јака.

Рекламната кампања ја следи и краткото видео во кое исто така се гледа Шарлиз како главна актерка.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтересни зелени тонови во детски соби!
Следна објаваРаперот Trevis Skott е sвезда во новата кампања на Saint Laurent!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР