За својот јубилеј, пет децении успешна работа, Van Cleef & Arpels го слави  легендарниот приврзок за среќа во сина боја.

Убавината е минлива. Можеби не, ако е форма на Lady Luck, Van Cleef & Arpels иконичниот Alhambra привезок – детелина со четири листа.

Овој симбол приврзок, кој му дава среќа на пронаоѓачот, не престанува да изненадува 50 години од своето прво создавање.

Оваа година, Van Cleef & Arpels го слават овој симбол на среќа со нови волшебни парчиња кои се додаваат во нивната постојана колекција.

Шармантната колекција ја одразува безвременска елеганција и savoir-faire, со воведувањето на нови скапоцени камења и метал – како што е синиот агат, така и техниката гулоче на жолто злато, за прв пат по 50 години.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто ќе се случува во Јавна Соба?
Следна објава“Градот под облаците” Sertar-(Seda)!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР