ЗАПОЧНИ ГО ДЕНОТ ВО ЈАВНА СОБА

Chipotle-Guacamole-Eggs-Benedict
***

Оваа седмица имаме:

18.10. // 18:00 – Coffee with an Expert
Нова “лекција” за сите старт-апи.

google

facebook event link
Билет: 150 мкд
Пријавување на: ina@publicroom.org

19.10 // 21:00 – Architects Night
Петок посветен на архитекти.

arhitekti

20.10 // 21:00 – Saturday in Public Room
Уште една саботна вечер исполнета со одлична музика.

radinski 2

21.10 // 10:00 – Вселенска детска работилница
Трета работилница за планетите, соларниот систем и вселената.

vselenska

Што не треба да пропуштиш во октомври:

23.10 // 21:30 – Concert: Igor Lumpert & Innertextures 
Њујоршки џез на поткровје во Јавна Соба!

igor

24.10 // 19:00 –
Отворено предавање: „Интерперсонални комуникациски вештини”

Настан посветен на еден од најзначајните аспекти на нашето живеење. КОМУНИКАЦИЈАТА

predavanje

27.10 // 21:00 – Честитајте ни Роденден
Нашата трета мултимедијална роденденска забава!

fb cover
***

На Skopje Design Week, ќе имаме можност да запознаеме повеќе дизајнери од Берлин

Skopje Design Week 2018- all- outlines-06

Следи го нашиот фестивалски facebook page за повеќе информации.

***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИндиго – неутрален тон во домот!
Следна објаваVan Cleef & Arpels Alhambra – слави 50 години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР