Модната куќа Версаче нè повикува преку жешката кампања да го откриеме нивниот  најнов мирис Versace Eros Flame.

Ѕвездите на кампањата се ултра популарената моделка Џиџи Хадид и модел Салмон Дијаз.

Облечени во препознатливиот принт на Версаче, топ моделите позираат пред објективот  на Стивен Мејсел во стилот на скулптурата Психа, која своевремено ја изваја познатиот скулптор Антонио Канова.

Како своевидна ода на страста и сензуалноста, Versace Eros Flame е машки парфем со  дрвеникасти зачински ноти, инспириран од една од најубавите митолошки приказни за бесмртните љубовници.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВроцлав во Полска – град кој треба да го посетите!
Следна објаваEрик Булатов – еден од најголемите руски уметници на денешнината!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР