Дали размислувате да го реновирате или преуредите вашиот животен простор? Доколку сакате да внесете помалку сјај и луксуз во вашиот дом, ние ви препорачуваме да внесете декорации во златна боја. Тие секако ќе го направат посебен вашиот омилен простор. Златната боја секогаш се поврзува со луксуз и престиж. Симболизира мудрост и богатство, затоа златните декорации се добар избор ако сакате да внесете малку од овие елементи, но секако без претерување, во спротивно сето може да се претвори во кич. Ова е нашиот избор за златната боја!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОригинални канцелариии во Париз со весели бои!
Следна објаваБлагодетите од циметот!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР