Станува збор за комбинација од сосема природна мешавина на кокосово и масло од арган, кое не само што ја храни косата туку и дава сјај, а успешно се бори и против оштетените краеви.

Комбинирајте кокосово масло и масло од арган во сооднос 50:50, се нанесува на оштетената и сува површина на косата. Оставете го маслото да отстои помеѓу 30 и 60 минути (или оставете ја маската преку ноќ), потоа исплакнете со вода и нормално измијте ја косата.

Резултатот е мазна и сјајна коса. Маската, исто така, добро функционира и за оштетена коса, на која и треба малку повеќе внимание и нега.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMiu Miu со кампања за есен 2018!
Следна објаваНајубави тапети за вашето купатило!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР