Новата кампања на брендот Miu Miu како главни ѕвезди ги има Џорџија Меј Џегер, Ел Фенинг и многу други познати личности.

Тие се сместени во живописно окружувење наречено “The Conversation”, девојките ги прикажуваат најновите придружни детали, чанти и облека, поканувајќи ги набљудувачите да замислени разговори, музика и настани.

Фустаните вешто се комбинирани со соодветни карирани капути и јакни со блескави детали кои на некој начин потсетуваат на Викторијанското време со своите кроеви и дезени..

Поради оваа причина и фризурите на моделите се во виниџ манир, додека секој пар на чевли кои го носат манекенките прават уникатен контраст.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНедопреното срце на Татиана-(Владимир Мајаковски)!
Следна објаваПриродна хранлива маска која ќе ја регенерира вашата коса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР