WallPepper® е млада италијанска компанија која сега ја претстави колекцијата WallPepper® H2O, наменета за оние кои сакаат да креираат купатило со посебен стил.

WallPepper® тапетите ви овозможуваат да репродуцирате предмети со висока резолуција, но со уникатни технички карактеристики.

Ролните се широки 90 см, отпорни на топлина, целосно водоотпорни, отпорни на пареа, абразија и не бледеат. Покрај тоа, овие тапети можат да се отстранат на суво, со цел да се избегне оштетување на малтерот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПриродна хранлива маска која ќе ја регенерира вашата коса!
Следна објаваКоктел за инстант олеснување од стрес и замор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР